Petra

Snažím se docílit toho, aby každý předmět, který projde mýma rukama, měl duši, ztělesňoval kus mě samé, přinášel radost tomu, kdo jej používá, a vnesl o trochu více světla do šedi běžných dní. Barvami, tvary, kombinacemi materiálů, přírodou, světem kolem nás, architekturou a uměleckými proudy první poloviny minulého století, tím vším se nechávám ráda inspirovat a vést při tvorbě, ať už ryze uměleckých objektů – soch, plastik a obrazů, tak i designových kolekcí.

Maximální kvalita zpracování, použití těch nejlepších vstupních materiálů, originalita, péče a smysl pro detail, to jsou základní ingredience, o které se opírám běhěm celého tvůrčího a výrobního procesu. Nechte se unést jedinečností každé kolekce, každé sochy, každého tvaru či barvy.

Kromě zde prezentovaných kolekcí a uměleckých předmětů nabízím návrh a realizaci zakázek, které budou vycházet z vašich individuálních potřeb a přání (odpovídajících však osobitosti stylu a umělecké lince ateliéru).

Trochu o mne a mé práci v pořadu České televize
Ferdinandovy zahrady: 4. díl – Malá městská zahrada

Články o mne a mé práci
Dom a bývanie
Top Design.

 

Záruka originality, záruka kvality

Každý výrobek je výsledkem 100% ruční práce, 100% originál bez použití jakýchkoliv šablon. Při výrobě se využívají nejlepší dostupné materiály. Celková úprava a výrobní technologie se odvíjí od možného využití jednotlivého předmětu, tzn. výpal na nejvyšší teploty (maximálni slinutost a nenasákavost materiálu, střepu), v případě využití kovů pro exteriér pozinková úprava (tj. i při narušení ochranné vrstvy barvy nedojde k reznutí).

U všech výrobků, u kterých uvádím možnosti využití v exteriéru garantuji celoroční používání bez nutnosti a potřeby speciální péče. Na veškeré výrobky poskytuji 3 roky záruku (nevztahuje se na mechanické poškození).

 

Reference

Prameník – studna

Na paní Petru Šafářovou jsem se obrátila cca před dvěma lety, když jsem hledala prameník (studánku), který by nahradil plastový vývod s vodovodním kohoutkem pro čerpání užitkové vody na zalévání. Potěšilo mě, že se dostavila přímo na místo, kde jsme společně řešily umístění, provedení, barvy i motivy, a to i přes nepřízeň počasí, kdy jsme celou dobu trávily pod deštníkem.

Před započetím prací jsem obdržela nákres s rozměry a motivy, vybraly jsme i mosazný kohoutek s ukončením pro zahradní hadici. Výsledkem byl nový prameník na keramické desce s mými oblíbenými motivy hortenzií a dýně, obezděné cihličkami ve stejném provedení jako podezdívka plotu a obsypanou kamínky, které se objevují i na cestičce kolem domu. Nakonec mám ve stejném provedení i keramickou desku k venkovnímu vodovodnímu kohoutku na domě a mýdlenku.

Všechny předměty slouží k maximální spokojenosti mé i vnoučat, přežily mrazy a barvy jsou stále krásné jako v den instalace.

Věra Vošahlíková, Kolín

V kruhu – umyvadlo

Vždycky jsme si přáli moderní dům. Nakonec jsme našli pozemek ve staré zástavbě a představy o moderně šly stranou. S dětmi přišly obrázky, keramika a další příjemná zútulňovadla. Jak postupně vzrostla zahrada, přišly na řadu houpací sítě a vaření na zahradě. Když jsme u Petry viděli zahradní umyvadlo, byla to pro nás jasná volba.

Vymýšlely jsme vzory, barvy, fotily nápady z časopisů – až si Petra všimla, že se točím v kruhu nebo spis v kruzích, a že kytky mám radši na záhonu než namalované. U barev šlo k příjemné shodě – láhvově zelená jako základ, na něm veselé barevné kroužky – žádná pravidelnost – prostě ruční práce. Když jsme viděli jak moc se to povedlo, vznikla ještě dvě krásná stínidla do podloubí, která mají různě velké dírky, takže zdobí i večer.

A co víc, konečně se nemusím zouvat, když si chci umýt ruce a zmizel i plechový kýbl… Díky Petro!

Soňa a Jarda Babických, Praha

Kopretiny do mlýna – designová kolekce

Potřebovali jsme na zahradu na náš mlýn za Prahou nějaký trvanlivý, bytelný a zároveň „oku, zahradě a stavení ze 14. století lahodící“ stůl a 6 židlí. Přemýšleli jsme o dřevě, nebo kombinaci keramické desky a dřeva… Uvažovali jsme i o starém venkovním nábytku který bychom si opravili.

Až nám přišla čirou náhodou – dík našim dcerám – do cesty paní Petra Šafářová a její tvorba. Poté co jsem viděla na její zahradě více kusů jedné designové kolekce pohromadě, bylo mi jasné že jen u stou a židlí nezůstane. A jak jsme se postupně s Petrou domlouvali jakou květinu si zvolíme jako motiv, postupně jsem se rozhodla ke stolu přidat velkou lavici, 3 křesla, kulatý stolek s židličkami, k němu ještě malý kulatý stoleček s lavičkou a nakonec i umyvadlo s mýdlenkou jako bonus.

Nábytek nám dělá už třetí sezonu velkou radost a hlavně – nádherně zapadl do zahrady starého mlýna a dobře se nám zde sedí. Časem jsme k zahradnímu nábytku přidali jako třešničku na dortu sluneční hodiny, které mají uprostřed ciferníku dlaždici s motivem – jak jinak – než opět kopretiny.

Rodina Zavadilova, Mlýn Mrač u Benešova